CASE

AJK

"AJK kiest resoluut voor in-house snijden met EasyCut van MicroStep"

Over AJK

AJK, voluit Atelier Janssen Kaulille, groeide van een lokaal herstelbedrijf uit tot een internationale naam in containers, kippers, opleggers, afvalpersen en transportsystemen. Toch blijft het familiebedrijf uit Bocholt trouw aan zijn roots: meedenken met de klant, maatwerk leveren en inzetten op kwaliteit én service.
We proberen steeds mee te gaan in de specifieke wensen van de klant en alles op maat af te werken aan de correcte levertijd en prijs,” zegt Rob Dingens, Production Manager bij AJK.

2024-08-21_WCW_AJK-20

In-house snijden voor meer flexibiliteit

Om de groeiende vraag aan te kunnen én onafhankelijk te blijven van toeleveranciers, besloot AJK om zijn dertig jaar oude plasmasnijder te vervangen. “Toelevering zou ons ongeveer evenveel kosten als het aanschaffen van een nieuwe machine, maar dan zouden we aan flexibiliteit inboeten. De keuze was snel gemaakt.”

De nieuwe MicroStep EasyCut beschikt over een tafel van 4,5 op 1,5 meter en is uitgerust met drie autogeenbranders, waarmee het bedrijf stukken tot 200 mm dik staal kan snijden. “Belangrijk voor ons, want zo passen ook de gebogen stukken met rondingen nog onder het portaal.”

2024-08-21_WCW_AJK-27
2024-08-21_WCW_AJK-24

Maatwerk en samenwerking

De installatie vereiste precisiewerk vanwege de beperkte beschikbare ruimte. “Puzzelwerk waar WCW met al zijn ervaring perfect in geslaagd is.” Ook de software-integratie met het bestaande systeem werd naadloos uitgevoerd. “WCW zorgde dat de sturing van de machine perfect geïntegreerd raakte met de bestaande nestingssoftware.”

Klaar voor de toekomst

De nieuwe snijmachine stelt AJK in staat om sneller én nauwkeuriger te produceren, zonder afhankelijk te zijn van externe partijen. “De nieuwe plasmasnijmachine geeft ons die troeven.” Zo blijft AJK flexibel, efficiënt en klaar om verder te groeien in een steeds veeleisendere maakindustrie.

2024-08-21_WCW_AJK-34
2024-08-21_WCW_AJK-34
2024-08-21_WCW_AJK-32
2024-08-21_WCW_AJK-11
2024-08-21_WCW_AJK-3

Meer cases

Op zoek naar snij- of laseroplossing?

Demo in showroom of vrijblijvende afspraak?

Of bel ons op +32 3 475 98 25